MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!
791 660 619 lub 608 508 006

MEDYCYNA ESTETYCZNA W RADOMIU

podaruj sobie odrobinę piękna

Masz pytanie? Napisz

Wypełnij formularz

Imię i Nazwisko:

Email:

W sprawie:

Wiadomość:

Botox/Botoks (toksyna botulinowa)


Botox jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy (tzw. zmarszczek mimicznych), zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut.

Botox uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować czyli nie marszczą się i nie fałdują. Efekty zauważalne są już po dwóch lub trzech dniach, efekt końcowy jest widoczny już siódmego dnia.

Przebieg i efekt zabiegu
Botox zazwyczaj redukuje zmarszczki o około 80 procent. Pacjenci są zwykle w wieku 35 – 60 lat. Efekty nie dla wszystkich mogą być jednakowe, trzeba również pamiętać o tym, że są one tymczasowe.  Jeśli chcemy długoterminowego efektu trzeba planować kolejne kuracje. Wstrzyknięciu preparatu Botoks jest wykonywane w gabinecie lekarskim, zwykle bez znieczulenia. 

U pacjentów może wystąpić pewny minimalny dyskomfort związany z zastrzykami igłą. W zależności od obszaru, na którym będzie stosowana kuracja, procedura może potrwać 15 do 30 minut.

Wybór punktów do zaaplikowania botoksu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu, obrane miejsca zaznaczane są ołówkiem. Lekarz może wybrać kilka punktów wstrzyknięć dla każdego miejsca aby osiągnąć lepszy efekt.

Punkty te nie koniecznie muszą znajdować się na samych zmarszczkach, ale na obszarze, w którym znajduje się mięsień. Na jeden mięsień zwykle przypada od 1 do 5 zastrzyków przypadających .

Czy botox jest bezpieczny?
Stosowanie jest całkowicie bezpieczne, gdyż w obrębie medycyny estetycznej polega ono na wstrzykiwaniu bardzo małych jej ilości w dane miejsca, działając w ten sposób czasowo na poszczególne partie mięśni mimicznych twarzy i szyi. Kolejnym plusem wynikającym ze sposobu podawania toksyny jest fakt, iż zabiegi z użyciem botoksu są powtarzalne, będąc równocześnie całkowicie nieszkodliwe.

Efekt natomiast jest niesamowicie imponujący, bowiem zmarszczki znikają juz kilka dni po zabiegu, skóra staje się niesamowicie gładka i elastyczna, zaś najgłębsze bruzdy znikają.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z DARMOWEJ KONSULTACJI

Zadzwoń: 791 660 619