MASZ PYTANIE? ZADZWOŃ!
791 660 619 lub 608 508 006

MEDYCYNA ESTETYCZNA W RADOMIU

podaruj sobie odrobinę piękna

Masz pytanie? Napisz

Wypełnij formularz

Imię i Nazwisko:

Email:

W sprawie:

Wiadomość:

Nici PDO - Bezoperacyjny lifting


Efekt zabiegu to przede wszystkim lifting skóry, wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie. Lifting z zastosowaniem nici PDO jest dedykowany przede wszystkim pacjentom obu płci w wieku 35-65 lat.

Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty zbliżone do podania toksyny botulinowej /botox/- relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt jest bardziej naturalny niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy na osłabienie ich działania.

Przebieg i efekt zabiegu  

Nić PDO jest umieszczona na sterylnej cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu i innych części ciał Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksan pobudza w tkankach proces neokolagenezy - czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu oraz elastyny - białek odpowiedzialnych za napięcie i jędrność skóry. W badaniach stwierdzono również, że działa nie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego /endogennego/ kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna, bardziej nawilżona. Fakt ten wykorzystano w medycynie estetycznej jako „swoisty" stymulator tkankowy pobudzający produkcję kolagenu.

Jednorazowo implantujemy od 4 do 20 nici. Efekt estetyczny utrzymuje się zazwyczaj do 24 miesięcy. Zabieg trwa zazwyczaj 30-60 min i jest praktycznie bezbolesny, dodatkowo możemy zastosować znieczulenie miejscowe z kremu znieczulającego. Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, mogą pojawić się niewielkie krwiaki, siniaki.

Wprowadzając nić PDO w skórę, uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po ok. 14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek. Proces trwa do całkowitego wchłonięcia się nici, czyli ok. 9 miesięcy. Nowo powstające włókna kolagenowe układają się linijnie wzdłuż zaimplantowanej nici, tworząc naturalne rusztowanie wiotkiej i pozbawionej elastyczności skóry. Po ok. 9 miesiącach nić ulega całkowitej hydrolizie, a produkty jej rozpadu - woda i dwutlenek węgla - są całkowicie obojętne dla organizmu.

Historia zastosowania nici PDO  

System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej. Obecnie jest wykonywany w wielu kraj ach na całym świecie. W Polsce po raz pierwszy zaprezentowano produkt w 2013 na posiedzeniu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. PDO /polidioksan/ jest mocnym, syntetycznym włóknem, znanym i od wielu lat stosowanym w medycynie.

Dotychczas był wykorzystywany do produkcji szwów chirurgicznych, stąd też wieloletnia obserwacja kliniczna materiału.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z DARMOWEJ KONSULTACJI

Zadzwoń: 791 660 619